Vánoční dárky


Vánoční dárkyVánoce se vlastně neustále blíží. Na nákup dárků pod stromeček myslí lidé stejně tak v prosinci jako v únoru nebo v červnu. Často se totiž snažíme obdarovat všechny naše blízké a tak není finančně možné nakoupit vše v jediném měsíci. První nákupy tak můžete uskutečnit klidně v lednu, kdy je celý svět internetových obchodů plný slev a výhodných akcí. A jaké dárky vybrat? S tím se vám pokusíme poradit v následujících řádcích. Začneme třemi tipy pro úspěšný nákup vánočních dárků, jež vám jistě přijdou vhod:

  • Zkoordinujte své nákupy s dalšími členy rodiny (přáteli) aby nedošlo ke zbytečnému nedorozumění.
  • Schovávejte si po celý rok dárky na jedno místo. Při jejich ukládání do vašich tajných míst byste mohli na některé snadno zapomenout.
  • Zaveďte psaní dopisů Ježíškovi. Je to vtipný a zároveň praktický způsob jak dát ostatním (a naopak) najevo, jaké dárky byste si skutečně přáli.

Vánoční klasika, která nikdy nezklame

darky_vanocePro některé druhy dárků se najde pod stromečkem místo vždy. Máme na mysli věci s vánoční nebo zimní tématikou. Koho by nepotěšili chundelaté zimní ponožky, nové domácí papuče nebo měkoučký župan pro chladné zimní večery? Stejně oblíbené jsou vánoční svetry, čepice, rukavice, šály nebo veselé hrnečky na čaj a kávu. S podobnými dárky jednoduše nikdy nešlápnete vedle. Hrníčky a teplé, měkké oblečení má rád jednoduše každý. Další sázkou na jistotu jsou foto dárečky. Je jedno, zda se jedná o fotografii v rámečku (digitálním i klasickém), foto album nebo dokonce velký nástěnný obraz. Vždy bude na dárku znát vaše snaha vytvořit něco památného a velmi osobního.

Rozhodně ale není nutné zůstat jen u klasických dárků. U dárků s často cení originalita. Pokud vám chybí nápady na méně obvyklé dárky, tak zkuste www.poradimesdarky.cz, kde stačí vyplnit stručný formulář a dostanete několik tipů na dárky. Dostanete tu doporučení na dárky pro všechny členy rodiny i přátele, s pomocí tohoto webu může být výběr nápaditých dárků otázka jen několika minut.

Pro děti od Ježíška

Malé děti věří většinou na Ježíška (cca do 6-8 let), proto je důležité jako Ježíšek také nakupovat. Přečtete si pečlivě dopis, který mu (tedy vám) napsali a snažte se z něj pořídit co možná nejvíce věcí. Možná byste jim raději koupili novou školní tašku, zimní bundu nebo výukovou počítačovou hru, ale takové dárky děti příliš neocení. Pokud o nějaké hračce mluví dítě pořád dokola, mělo by jí také dostat (jeli to ve vašich finančních možnostech). Jinak si bude Vánoce pamatovat jako dobu zklamání a zbytečného očekávání.

Malé dárky pro radost

Ne vždy je nutné kvůli Štědrému dni utratit trojnásobek své měsíční výplaty. I levné dárky mohou udělat obrovskou radost, jejich výběr je však třeba dobře promyslet. Např. většina gurmánů ocení dárky jedlé. Taková dobré francouzská paštika, víno, pálenka nebo výběrová čokoláda ještě nikdy nikoho neurazili. Speciálně muži většinou netouží po záplavě dárků a dají přednost skleničce plné výtečných chutí. Pro přátele můžete nakoupit zase vtipné dárky. Ty mohou narážet na jejich vlastnosti, profesi nebo jen na lidskou povahu jako takovou. Velmi moderní jsou malé, úsměvné designové maličkosti (zábavné pepřenky, skleničky, háčky na ručníky…), jež potěší a přitom stojí jen pár korun. Mezi poslední kategorii těch levnějších dárků patří knihy. Někdy by na ně člověk až zapomněl, což by byla jistě škoda. Dobrá kniha (doporučujeme nenápadný průzkum knihovny obdarovávaného) je dárek na úrovni za pár korun. Pokud si nevíte rady se žánrem, nic vám nebrání v nákupu světové klasiky, která nikdy nezklame. Celkově je nutné brát vánoční nákupy jako běh na dlouhou trať. Počítejte s určitým časovým odstupem, abyste měli jistotu doručení vašich objednaných balíků. A hlavně se řiďte srdce a ne cenovkou, jedině tak se vám podaří potěšit skutečně každého.