Dárky pro děti


deti_darekDěti a dárky jednoduše patří k sobě. Na světě není dítě, které by s nadšením neočekávalo nadcházející narozeniny, svátek a Vánoce. Děti pečlivě sledují každou výlohu v hračkářství a neujde

jim jediná televizní reklama na novou hračku. Pro rodiče a ostatní příbuzné to však znamená velkou námahu s výběrem. Dítě toho totiž chce často více, než kolik pojme nejen rodičovské konto, ale také velikost jeho pokojíčku.

Základem je si zapamatovat věci, o nichž vaše ratolest mluví pořád dokola. Ty prostě musíte koupit, jinak se chystaná oslava promění v slzavé údolí.

Tvořivé dárky

Každý rodič chce děti na co nejdelší dobu odlákat od televizí a počítačů. Nepomáhají-li panenky, autíčka ani plastoví roboti, je načase povolat tzv. kreativní dárky. Ne všichni rodiče je milují, ale jedno se jim musí uznat. Děti se s nimi zabaví, někdy i na pěkně dlouhou dobu.

Máme teď na mysli různé barvy na trička, na kameny, sady na výrobu sádrových talismanů nebo barvičky na hrníčky. Bohužel se to většinou neobejde bez dozoru dospělého.

Dárky pro chytré hlavičky

darek_pro_detiTato kategorie není u dětí příliš oblíbená. Stačí si vzpomenout na vaše dětství a pocity, které jste zažívali u rozbalování knih, cvičných sešitů na matematiku (ani klaun na obalu nepomohl) nebo kalkulačky. Nedá se nic dělat, i takové dárky jsou nutné. Dítě si díky nim uvědomí důležitost školy a učení se nových věcí obecně. Ke každým narozeninám a Vánocům by mělo dítě dostat alespoň jednu knihu. Neumí ještě číst? To nevadí, má přece rodiče jako ty nejlepší předčítače.

Hodně malým dětem je vhodné pořídit hračky, jež jim pomohou se naučit názvy zvířat, barvy, zavazovat si tkaničky nebo určit tvary. Naštěstí se tyto dárky setkávají s větším nadšením, než zmiňované knihy.