Dárky pro babičku


darek_pro_babicku

S dárky pro babičku to není nikdy jednoduché. Většina babiček totiž vůbec nic nechce. Dárek rozbalí, dají vám najevo velkou radost a pak ho zastrčí do šuplíku. Jistě to znáte z vlastních zkušeností. Třeba moje babička měla největší radost ze sady mýdel, nejlépe co nejvoňavější, aby ji pak strčila do skříně mezi oblečení. A nakonec po její smrti jsme našli zásobu mýdel na tři roky Pokud to máte podobně, tak aspoň kupujte mýdla, která potom udělají radost vám. Já bych teď nakupoval třeba na www.notino.cz  mýdlo značky Le Petit Olivier, které krásně voní a je hezky zabalené.

Co tedy vybrat, aby byl dárek pro babičku alespoň trochu přínosný nebo užitečný? Na následujících řádcích vám poskytneme několik šikovných rad, jak toho dosáhnout.

Nejprve si musíte uvědomit, kdo vaše babička vlastně je. Chodí stále do práce? Je společenská nebo ráda vysedává doma? Má ráda zvířata? Čím tráví pravděpodobně velké množství svého času? Pokud si s něčím nejste jisti, klidně se ptejte lidí z jejího okolí (jen pozor, aby se to k ní nedoneslo).

Moderní dárky pro babičku

Jsou babičky, které se nebojí moderních technologií, ale není jich mnoho, ale přibývají. Některé potěší například digitální fotorámeček, jiné by si s ním nevěděly rady. Některé babičky si rozumí s počítačem a smartphonem. Takové může udělat radost třeba nový monitor, aby si mohly pustit nový film nebo si s vámi popovídat přes Skype. Zkuste tedy zabrousit třeba na Alza.cz nebo na Kasu. Je možné, že tam objevíte i dárky pro další členy rodiny nebo přátele.

To samé platí o různých kuchyňských vychytávkách, jako jsou speciální hrnce na těstoviny, silikonové kuchyňské pomůcky či designové náčiní, které seženete třeba u Tescomy nebo v jiných eshopech. Má-li vaše babička jeden hrnec od svatby, bude to mít jistě svůj důvod. V takovém případě rozhodně po nějaké moderní designové sadě nádobí nebo pomůcek do kuchyně rozhodně nesahejte.

Máte typickou babičku, co má ráda zahradničení?

Takové můžete udělat radost novými hráběmi, nůžkami na větve nebo podobnými zahradnickými potřebami. My bychom vybírali třeba na Alze nebo na Kase

Možná máte za babičku náruživou cestovatelku. Pak bude váš výběr o dost snazší.

Zkuste jí koupit třeba designovou sadu na svačinu a lahvičku na pití. Jestliže nemá dobrý fotoaparát, určitě by z něj byla nadšená. Ale pozor, aby nebyl zbytečně velký a těžký. Přeci jenom není vhodné, aby se starší dáma tahala na zádech se zrcadlovkou.

Také jí můžete vybrat výlet někam za dobrodružstvím. Pokud se domluví cizími jazyky, máte to o něco lehčí. Můžete jí  na Booking.com zarezervovat hotel, třeba na Kiwi koupit letenku a nakonec jí jen zavézt na letiště. Pokud to má s cizími jazyky jako naši prarodiče, tak je vhodnější koupit nějaký pěkný zájezd třeba od Alexandria Travel. Nezapomeňte také na dobré cestovní pojštění, my máme dobré zkušenosti s Allianz nebo od Generali.

Nestárnoucí klasika

S čím nikdy nešlápnete vedle? S různými fotodárky. Vaše fotka (nebo vaší rodiny) v pěkném rámečku udělá mnohdy větší radost, než nový televizor. Už dlouho nekupujeme fotodárky jako poukazy na slevových serverech, ale jen a jen Fotolab. Kvalita bývá nejlepší.

Stejně tak zajímavá knížka, šperk nebo nové pouzdro na brýle. Jednoduše věci, které tu byly vždy a babička je, zná tedy celý život. Starší lidé nemají většinou rádi změny. Pokud víte o své babičce, že si nepotrpí na “novoty“ určitě zůstaňte např. u přáníčka, kytky a krabičky prvotřídních čokoládových bonbónů. S těmi nešlápnete vedle.